Shqiperia e preferuara e italianeve ne Google pas Sardenjes!

Written by on 13/12/2018

Te dhenat me te fundit nga Google tregojne se, Shqiperia eshte destinacioni i dyte me i kerkuar nga italianet ne Google, pas Sardegnes, qe vijon te mbetet e preferuara e tyre per turizem. Vendosja e Shqiperise ne vend te dyte te kesaj liste, per here te pare, shihet si surprize edhe nga vete mediat italiane qe i kane bere jehone kesaj. Pas Shqiperise ndjek Siçilia, Greqia dhe Kroacia. Gjate 10 muajve te pare te ketij viti, numri i italianeve qe ka vizituar Shqiperine vleresohet ne 387 mije, ose 22.5% me i larte se e njejta periudhe e vitit paraardhes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist