Rritet numri i turisteve polake ne Shqiperi!

Written by on 18/12/2018

Shqiperia po behet nje destinacion gjithnje e me popullor per turistet polake. Vetem gjate muajit Tetor, 10 mije polake kane zgjedhur Shqiperine per te bere pushime te vona, duke u katerfishuar ne numer krahasuar me Tetorin e vitit te kaluar. Gjate vitit te ardhshem eshte parashikuar shtimi i lidhjeve ajrore me Polonine dhe vende te tjera nga te cilat turistet perbejne nje potencial ne rritje. Kete vit pritet qe numri i turisteve nga Polonia ne vend te arrije ne total ne rreth 40 mije.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist