Prezantohen getat me material antiplumb!

Written by on 08/01/2019

Teknologjia ka perparuar shume ne pothuajse te gjitha drejtimet duke na e bere jeten me te thjeshte deri ne detajet qe ne dukje mund te ngjajne te parendesishme. I tille si rasti i getave apo corapeve te holla qe cahen shpejt. Edhe kjo ceshtje ka hyre ne rrugen e zgjidhjes: Sheerly Genius ka propozuar, per here te pare, geta dhe çorape te holla ‘te pa shkaterrueshme’, perbere nga materiale balistike, te njejtat qe perdoren per jeleket antiplumb.Premtimi eshte ai i krijimit te nje produkti (me ne fund) qe nuk griset kur terhiqet, nuk krijon vrima apo heqje fijesh. Nje produkt i tille mund te krijohet fale nje prej fibrave me te forta ne bote: kevlarit, e cila eshte pese here me rezistente se çeliku. Sipas krijuesve, getat e reja mund te vishen te pakten 50 here. Edhe pse me material ‘te pa shkaterrueshem’, estetikisht ato do te duken si geta dhe çorape normale te holla dhe shume te buta ne kontakt me lekuren.Per me teper, do projektohen per te mos qene helmuese dhe per te qene anti-bakteriale.Produkti i ri, qe pritet te dale ne treg se shpejti, mund te porositet me nje çmim prej 79 dollaresh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist