Pema e Krishtlindjeje e gjitha prej ari zbulohet ne Gjermani!

Written by on 13/12/2018

Pema e Krishtlindjeve me e shtrenjte ne Europe, me nje vlere prej plot 2.3 milione eurosh eshte zbuluar ne Gjermani.Pema eshte krijuar e gjitha me flori nga kompania gjermane, Pro Aurum, e cila merret me tregtine e metalit te çmuar.Sipas kompanise, pema mund te kushtoje me shume ne ditet ne vazhdim, pasi vlera e arit eshte duke u rritur çdo dite qe kalon. Pema ndodhet ne Mynih te Gjermanise eshte tre metra e larte, dhe eshte bere ne bashkepunim me nje kompani austriake qe merret me punimin e floririt.Punonjesit kane vendosur gjithsej 2018 monedha floriri, per te shenuar dhe vitin 2018. Edhe ylli mbi peme eshte prej floriri.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist