Manchester United shkarkon trajnerin Jose Mourinho !

Written by on 18/12/2018

Manchester United ka njoftuar shkarkimin nga detyra te trajnerit Jose Mourinho, pas humbjes 3-1 te “Djajve te Kuq” ndaj Liverpool, diten e diele. Jose Mourinho largohet keshtu pas dy vitesh e gjysme ne drejtim te skuadres se famshme angleze. Permes nje deklarate per mediat, klubi thote: “E falenderojme Jose per punen e tij te deritanishme me Manchester United dhe i urojme sukses ne te ardhmen. Per momentin nje trajner i perkohshem do te marre drejtimin e skuadres deri ne fund te ketij sezoni. Trajneri portugez, tashme 55-vjeçar, gjate qendrimit te tij ne stolin e Manchester United arriti te fitoje trofeun e Europa League dhe Kupen e Liges se Anglise. Ne sezonin aktual, Manchester United eshte ne vendin e 6 ne klasifikimin e Premier League me 26 pike, 19 me pak se Liverpool kryesues.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist