Kakavije, shtohet fluksi ne dalje dhe shpenzimet per fundvit ne shtetin grek!

Written by on 29/12/2018

Rreth 44 mije shtetas shqiptare kane mberritur ne Shqiperi neprmjet pikes kufitare prej Kakavijes qe prej dates 19 dhjetor. Autoritetet flasin per rreth 20 mije shtetas me pak ne hyrje krahasuar me te njejten periudhe te vitit te kaluar. Nje fluks me i larte se vitin e kaluar vihet re ne dalje nga Shqiperia. Sipas ritmit ditor, mesatarisht rreth 2600 shtetas regjistrohen çdo dite ne dalje. Qe prej dates 19 dhjetor gati 20 mije vete kane hyre ne Greqi prej Kakavijes. Fluksi ne hyrje pritet te kulmoje ne fundjave dhe mengjesin e se henes. Policia Kufitare po punon me numer te dyfishuar sportelesh ndersa pala greke ka shtuar nje sportel ne hyrje drejt Shqiperise. Kete vit vihet re nje tendence ne rritje per blerjet ne shtetin fqinj dhe renie e shpenzimeve ne Shqiperi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist