France, eventet kulturore do te jene terheqja e turisteve kete vit!

Written by on 25/01/2019


Eventet kulturore dhe artistike do te jene karta e forte e terheqjes turistike ne France gjate ketij viti. Pasi mbylli nje 2018 rekord me rreth 90 milione turiste, duket se vendi pergatitet per nje sfide te re. Autoritetet thone se me kete evente duan te zbusin efektet qe xhaketat e verdha lane ne dhjetorin e kaluar ne turizmin vendas. Prenotimet rane me 23% gjate dhjetorit megjithate duket se tashme me fillimin e vitit keto renie jane minimizuar. Sipas autoriteteve ekspozita te artisteve me te njohur ne muze, evente kulturore ne rajonin e Normandise, festivale ne Korsike dhe Cote’d’Azurre do te jene atraksionet e preferuara te turisteve ne France per 2019.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist