Barcelona hedh sytë nga sulmuesi i Chelsea!

Written by on 11/01/2019

Ardhja e Moratës në Spanjë sa vjen e bëhet më e mundshme, por destinacioni mbetet akoma mistik .

Barcelona është ekipi i fundit që shfaqi interes për sulmuesin, ndërsa ditë më parë interesim kanë shfaqur Sevillia dhe Atletico e Madridit.

Një trasferim i tij në Barcelonë është mëse i mundhshëm për disa arsye: Barcelona ka nevojë urgjente për një sulmues i cili mund të zevendësojë Luis Suarez që  për shkak të moshës nuk mund të japi garanci edhe për shumë kohë. Po ashtu Barcelona është rivali kryesor i Realit të Madritit ,skuadrës ku Morata u rrit dhe një trasferim te Barcelona mund ti tregojë Realit që ka shitur një lojtar të madh.

Sa i përket një shumë të mundshme që Barcelona mund ti ketë ofruar Chelsea,asgjë nuk bëhet e ditur.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist