Zbulohet e Zambia nje gur i cmuar me vlere mbi 2 milione $!

Written by on 08/11/2018

Nje gur i çmuar i cili mendohet se vlen mbi 2 milione dollare, eshte zbuluar ne minieren e Zambias.  Smeraldi i cili mendohet se eshte 5.655 karat, eshte zbuluar ngja gjeologu Debapriya Rakshit, me 2 tetor. Gjeologet e kane pershkruar gurin si  jashtezakonisht te paster dhe me nje ngjyre te gjelber ne te arte, e  balancuar deri ne perfeksion. Ky gur do te zbulohet ne nje ceremoni private, ne Singapor gjate muajit te ardhshem.


Current track

Title

Artist

Background