Vaksina kundër visrusit kinez! Ja çfarë thonë shkencëtarët!

Written by on 25/01/2020

Shkencëtarët kanë zbërthyer diagramën e virusit kinez  dhe jane shprehur se për një javë do kenë mundësi të prodhojnë vaksinën që do të ndalë përhapjen e virusit. Zbulimi është bërë nga një kompani private por edhe kinezët mendohet të kenë përparuar në këtë drejtim. Virusi është i ngjashëm me sars dhe po punohet për vaksinën. Në teori krijimi i vaksinën kundër koronavirusit është i mundur ndërsa jemi duke pritur të kuptojmë se çfarë po ndodh- tha shkencëtari Rino Rappuoli. Kujtojmë që virusi deri tani ka marrë jetën e 41 personave në Kinë dhe zyrtarisht 830 vetë janë të prekur nga virusi.


Current track

Title

Artist

Background