Tërmet i fuqishëm në ishujt e famshëm, njoftohet për cunam në tri shtete!

Written by on 25/03/2020

Një tërmet 7,6 ballë i shkallës Rihter goditi sot brigjet e ishujve Kurile, në Lindjen e Largët ruse dhe janë bërë evakuime për shkak të rrezikut të një cunami, theksuan autoritetet rajonale.Epiqendra e tërmetit u lokalizua në një thellësi prej 250 kilometrash në jugper[ndim të qytetit të Severo-Kourilsk, në Ishullin Paramushir (Kurilet e Veriut).“Lëkundjet u ndjenë në Severo-Kourilsk”, theksuan autoritetet rajonale në një komunikatë.“Banorët u evakuan drejt një zone sigurie që ndodhet në kodrinë për shkak të një kërcënimi për cunami”, sipas të njëjtit burim.


Current track

Title

Artist

Background