Të dielën aeroporti do të mbyllet?!

Written by on 22/08/2019

Punonjësit e aeroportit “Adem Jashari” në Prishtinë janë prej disa ditësh në grevë, duke bllokuar punën. Por duket se situata do të  vështirësohet më shumë gjatë fundjavës. Sindikata e aeroportit të Prishtinës ka paralajmëruar grevë të përgjithshme. Punojnësit përmes grevës kërkojnë kompensim dhe përfitime të tjera për rrezikshmërinë,eleminimin e dallimit në paga si dhe pagesën e përvojës së punës. Sipas deklaratës së sindikatës, greva do të vazhdojë deri të dielën,por edhe më tej ,deri në plotësimin e kërkesave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background