Tajlande

  Turistët, që shpresojnë të vizitojnë gjirin e famshëm Maya ne ishullin Ko Phi Phi Leh në Tajlandë, do të duhet të presin gjatë për të shkelur në brigjet e tij të bardha. Destinacioni i famshëm duhej të rihapej këtë muaj, pas një ndalimi të përkohshëm të turistëve. Por, zyrtarët tajlandezë bënë të ditur se […]

  Ishulli i njohur i Phuket ne Tajlande se shpejti do te kete nje sistem te ri rregullash te prezantuara nga qeveria tajlandeze. Sistemi perfshin 24 portet e ishullit qe tashme do te monitorohen nga kamera dhe me shume forca policie qe do te garantojne sigurine e pushuesve. Phuket mbetet nje prej destinacioneve me te […]

Muajt pranveror pritet te sjellin nje rekord turistesh per destinacionin Tajlande e kryesisht per kryeqytetin Bangkok. Sipas te dhenave te autoriteteve turistike ne kete vend rezervimet tregojne per nje fluks te konsiderueshem turistesh qe priten gjate muajve ne vijim. Bordi turistik i Bangkokut per te terhequr me shume turiste kete vit propozon nder te tjera […]

Tajlanda ndalon ankorimin e anijeve prane brigjeve turistike! Tajlanda vijon te marre masa per te mbrojtur plazhet e cilesuara si mrekulli natyrore ne vend nga mbipopullimi me turiste. Duke nisur nga muaji korrik i ketij viti qeveria tajlandeze ka vendosur te ndaloje peshkimin, ankorimin e varkave dhe anijeve turistike dhe ecjen prane brigjeve te 3 […]


Current track

Title

Artist

Background