Sport

Ja sa do paguhen arbitrat kete Boteror! FIFA ka rritur shifrat qe do te perfitojne gjyqtaret gjate ndeshjeve te Boterorit. Arbitrat me me emer si gjermani Felix Brych apo turku Cüneyt Çakır do te marrin 70 mije dollare ne total per gjithe turneun plus 3 mije dollare per çdo ndeshje. Keto shifra perfaqesojne nje rritje […]

Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!   Organizata Boterore e Turizmit ka shpallur Lionel Messin ambasador te turizmit te pergjegjshem. Sulmuesi i Barcelones dhe kapiteni i skuadres kombetare te Argjentines do te kete edhe nje detyre te re vec futbollit, ai do te kete detyre te promovoje vlerat e udhetimit te pergjegjshem qe […]

Lojrat Olimpike 2020, Japonia synon 20 milione turiste!   Japonia pret qe numri i turisteve nderkombetare qe do te vizitojne vendin per Lojrat Olimpike 2020 te shkoje ne 20 milione. Ky eshte dhe objektivi i autoriteteve turistike japoneze. Eventi i madh i botes sportive do te jete nje faktor i mire qe do te terheqe […]

Ja sa u eshte premtuar lojtareve spanjolle nese fitojne serish Boterorin. Ne rast se Spanja fiton Kampionatin Boteror te Futbollit Rusi 2018, çdo lojtar do te fitoje 800 mije euro bruto. Ne pritje te nenshkrimit te kontrates, Kombetarja iberike dhe Federata spanjolle kane arritur tashme nje konsensus. Sipas asaj qe ben te ditur e perditshmja Marca, çdo […]

FIFA cakton 99 gjyqtaret e Boterorit Rusi 2018! Komisioni i posaçem i organizmit me te larte te futbollit boteror, FIFA caktoi 99 gjyqtaret te kompeticionit qe do te zhvillohet ne Rusi.FIFA ka percaktuar edhe listen perfundimtare te 36 arbitrave kryesore qe do te drejtojne 64 ndeshjet e fazes finale te kampionatit te ardhshem boteror, kompeticion […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background