risi

  Samsung zbuloi sot versionin Galaxy A9 per vitin 2018, i pari smartfon ne bote qe ka kamera me kater lente. Telefoni supozohet te jete i nivelit mesatar, por megjithate, ai vjen me ekran 6.3 inch, amoled, dhe me rezolucion teper te larte, 2220×1080. Memorja e brendshme eshte 128 GB, qe mund te zgjerohet ne […]

  Ne Milano u hap restoranti i pare ku njerezit do te paguajne ne baze te numrit te ndjekesve ne Instagram. Restoranti u inagurua diten e sotme dhe do te ofroje kryesisht sushi si pjese e zinxhirit te famshem “This is Not” ne Itali. Dy vellezerit italiane, Matteo dhe Tommaso Pittarello, ne restorantin e ri […]

  Silvio Berlusconi thote se po planifikon te ve rregulla strikte per lojtaret e Monzas, duke perfshire moslejimin e mjekrave dhe tatuazheve.Ish-pronari i Milanit dhe tre here kryeministri i Italise bleu ekipin e Serise C per tre milione euro.82-vjeçari thote se deshiron ta udheheqe klubin drejt Serise A per here te pare ne histori, duke […]

  Nje jave pasi bashkethemeluesit e Instagramit dhane doreheqjen, eshte emeruar sot edhe drejtuesi i ri i aplikacionit mjaft popullor te shperndarjes se fotove.Behet fjale per Adam Mosserin, i cili iu bashkua Facebook-ut qe ne vitin 2008 dhe ka punuar si mbikeqyres i “News Feed”-it, duke qene shume prane Shefit Ekzekutiv Marc Zuckerberg.Se fundi Mosseri […]

  Shkencetaret e Universitetit te Tokios prezantuan veturen e pare ne bote te prodhuar 90 per qind nga plastika te llojeve te ndryshme.Per shkak te perdorimit mbizoterues te ketij materiali, shkencetaret e teknologjise inovative kane krijuar nje makine qe eshte 40% me e lehte se ajo standarde.Kjo lejon kursime te medha te energjise dhe hap […]

  Siç dihet Dubai eshte qyteti i milionereve dhe miliardereve dhe gjithcka qe prezantohet nga ky vend patjeter qe terheq vemendje.  Se fundmi nje pale kepuce prej ari mendafshi dhe diamantesh jane prezantuar ne hollin e  hotelit luksoz Burj Al Arab. Kepucet kushtojne 17 milione dollare dhe jane dizajnuar e punuar ne Itali. Ato perbehen […]

  Per çiklistet te cilet nuk duan te ndalen me pedalim vetem ne toke, tani ata mund te vazhdojne edhe me nje sport ujor. Nje zgjidhje e re dhe e padegjuar deri me tani, tashme eshte ne dispozicion. Nga prodhuesit ajo eshte quajtur Shuttle Bike dhe eshte bicikleta e pare qe mund te perdoret edhe […]

  Apple ka perfunduar me sukses blerjen e Shazam-it, aplikacionit popullor te identifikimit te kengeve. Kompania konfirmoi se po blinte Shazam-in dhe ekipin e tij te zhvillimit per 400 milione dollare dhjetorin e kaluar. Blerja u pezullua perkohesisht per shkak te nje hetimi nga Bashkimi Evropian, por gjithçka u zyrtarizua ne shtator te ketij viti. […]

  Automjetet qe jane prodhuar me shume se 10 vjet me pare dhe per makinat e reja, ato qe nuk permbushin normen EURO 5 dhe lart, nga 1 janari nuk do te lejohet qe te hyjne ne Shqiperi nga jashte. Eshte prezantuar se fundmi projektvendimi “Per masat kunder ndotjes se ajrit nga shkarkimet e mjeteve […]

  Arkeologet kane gjetur nje anije 400 vjeçare ne brigjet e Portugalise. Ky u kondiserua nga nje specialist si “zbulimi i dekades”. Anija e mbytur u zbulua ne Cascais, prane kryeqytetit Lisbone dhe mbante stemen e Portugalise. Ekipi i shkencetareve beson se anija po kthehej nga India kur u mbyt diku midis viteve 1575 dhe […]


Current track

Title

Artist

Background