promovim

  Faqja e njohur amerikane e udhetimeve “Brit.co” i ka kushtuar nje artikull promovues Shqiperise turistike. Ndermjet 10 destinacioneve, ku futen Praga, Vjena, Budapesti, Barcelona, Zagrebi, Portoja, Parisi, Berlini dhe Firencja, brit.co rendit edhe Tiranen. Vec atraksioneve kryesore te Tiranes nje hapsire kryesore ne shkrim e zene edhe destinacione te tjera vednase si riviera e jugut.

  Nje ekip i National Geographic Explorer ka perzgjedhur Projektin Nivica si pjese e serive dokumentare te ketij televizioni, te titulluar “Vende qe Frymezojne”.Ekipi po xhiron ne malesite e thella te Kurveleshit per te dokumentuar jo vetem jeten dhe natyren e kesaj zone te panjohur por edhe perpjekjet qe po behen per te krijuar nje […]

  Lituania debuton me slloganin e ri pjese e fushates promovuese per sezonin e ardhshem turistik: “Realja eshte e bukur! Eshte kjo fjalia qe pritet te mbizoteroje ne te gjithe iniciativat promocionale apo panairet turistike ne stenden e Lituanise per kete sezon. Natyra dhe kultura e ketij destinacioni jane fokusi kryesor i autoriteteve vendase per […]

  Nese kerkon peizazhe pak te populluar, me pamje rrenqethese, atehere Shqiperia eshte zgjedhja me e mire me malet e saj te larta si ne veri edhe ne jug, shkruan gazeta suedeze “Expressen.se” ne reportazhin qe ia dedikon natyres ne Shqiperi. Eshte artikulli i dyte brenda pak kohesh qe kjo media ben per vendin tone […]

  “High Scardus Trail”, shtegu i 495 km qe mbulon trekendeshin nderkufitar midis Shqiperise, Kosoves dhe Maqedonise, tashme promovohet edhe nga Lonely Planet. E rubriken News Travel, prestigjozi i udhetimeve i ka kushtuar nje artikull Shqiperise. Ai i fton te gjithe te apasionuarit e te ecurit dhe aventurave te ndryshme, qe ekziston nje gjurme e re […]

  Revista prestigjioze zvicerane “Wid Walls” ka perzgjedhur muralen e pikturuar ne qytetin e Ures Vajgurore si nje nga 10 me te mirat ne bote.Perzgjedhja eshte njoftuar nga kryeredaktorja e revistes, e cila ka publikuar listen e muraleve te pikturuara gjate muajit gusht 2018 ne te gjithe boten. Shqiperia renditet krah Kalifornise, Austrise, Norvegjise, Masaçusets, […]

  Mediat italiane promovojne serish Shqiperine turistike.Shqiperia eshte nje pjese e paprekur dhe e paeksploruar ne enigmen komplekse te Europes, shkruan gazeta italiane online “Tizinonline -20 minuti” ne nje artikull kushtuar Shqiperise.E mbushur me peizazhe perrallash, pamje qe te lene pa fryme, kulture te pasur dhe banore jashtezakonisht mikprites, Shqiperia duhet te jete ne krye […]

  Portali prestigjoz spanjoll i udhetimeve “Lavanguardia.es”, ka publikuar se fundmi nje reportazh dedikuar Shqiperise. Ne artikullin qe ka marre vemendje te madhe nga turistet spanjolle permenden detaje nga historia e vendit tone dhe disa keshilla udhetimi e atraksione qe nuk duhen humbur nga Shqiperia. Portali thekson faktin qe pergjithsisht Shqiperia si destinacion eshte i […]

  Pike kulmore e konsideron Shqiperine koreano-jugorja travie.com, nje nga faqet me te njohura aziatike ne bote per udhetimet turistike. Sipas gazetareve nga Korea e Jugut te cilet ishin kohet e fundit ne vendin tone, periudha  me e mire per te udhetuar ne Shqiperi eshte nga muaji prill deri ne maj dhe nga muaji shtator […]

  Gazeta e njohur britanike ”DailyMail” ka bere nje klasifikim te 10 vendeve me te mira per t’u vizituar duke marre per baze çmimet e arsyeshme te fluturimeve. Ne kete klasifikim perfshihet edhe Tirana, mes qyteteve, qe siç shprehet gazeta ”nuk i kishit menduar kurre”.”Kryeqyteti i Shqiperise eshte nje tjeter destinacion pushimesh, qe nuk iu […]


Current track

Title

Artist

Background