portugali

  Arkeologet kane gjetur nje anije 400 vjeçare ne brigjet e Portugalise. Ky u kondiserua nga nje specialist si “zbulimi i dekades”. Anija e mbytur u zbulua ne Cascais, prane kryeqytetit Lisbone dhe mbante stemen e Portugalise. Ekipi i shkencetareve beson se anija po kthehej nga India kur u mbyt diku midis viteve 1575 dhe […]

  Portugalia synon nje rritje vjetore prej 4% te numrit te turisteve te huaj deri ne vitin 2027.Dyfishimi i netqendrimeve deri ne 80 milione te tilla dhe fitime deri ne 26miliard euro jane gjithashtu dy prej objektivave kryesore brenda vitit 2027 per kete destinacion. Duket se fushtatat promovuese , cmimet e favorshme, natyra, siguria dhe […]

Lisbona si zgjedhje qe nuk te bie rruga rastesisht! Lisbona eshte kryeqyteti i mrekullueshem i Portugalise, dhe nje nga vendet me sharmante dhe vibrante ne Evropen Perendimore. Eshte qytet i cili ofron karakteristika tradicionale, ka arkitekture moderne dhe jete aktive. Si destinacion per pushime, Lisbona ofron shume gjera, duke perfshire jeten e nates por dhe [...]
Zjarret ne Portugali, evakuohen hotelet ne Algarve Zjarret ne Portugali, ne rajonin e Algarves kane hyre ne diten e tyre te katert, ndersa sherbimet e emergjences vijojne punen pa nderprerje, per te minimizuar pasojat e tij.Se fundi eshte raportuar se rreth 1150 persona jane angazhuar ne fikjen e zjarreve. Disa nga hotelet me te njohura [...]

Current track

Title

Artist

Background