mozaik

Zbulohet nje mozaik i ri ne Berat Nje mozaik i panjohur deri me sot eshte zbuluar nga germimet gjate restaurimeve te tre objekteve te kultit ne qendren historike te Beratit. Sipas te dhenave te para mendohet se mozaiku i zbuluar i perket shekujve 5-6 dhe nxjerr fakte te reja per qytetin e Beratit. Arkeologet kane [...]
Zbulohet tjeter mozaik ne Butrint Zbulohet dhe nje tjeter mozaik ne Butrint, mozaiku i Termave.Nen kujdesin e Institutit te Monumenteve te Kultures dhe Parkut Kombetar te Butrintit, mozaiket do te jene te hapur deri ne fund te gushtit, per vizitoret dhe artdashesit e trashegimise kulturore. Figurat e tij gjeometrike bardh dhe zi, dalin ne pah [...]

Current track

Title

Artist

Background