majorca

  Shirat e dendur qe kane rene intensivisht gjate dy diteve te fundit ne Majorca kane sjelle permbytje te medha dhe dhjetra viktima ne ishullin e famshem turistik spanjoll. 3 prej viktimave ishin  shtetas te huaj turiste. Nderkohe sasia e madhe e ujit ka sjelle zhdukjen e automjeteve ne rruget e  ngushta te ishullit. Me […]

  Sipas nje studimi te kryer se fundmi dhe te publikuar ne Daily Mail, disa prej destinacioneve europiane qe kane pasur taksat me te larta per turistet kete sezon jane Majorka, Ibiza, Menorka, Formentera, Barcelona, Roma dhe Berlini. Shume turiste ne keto destinacione kane paguar vec te tjerash edhe ate qe njihet si “Taksa Ekologjike”. […]

    Qeveria balearike ka propozuar se fundmi nje nisme per te frenuar konsumin e alkolit ne sasi te pakufizuara dhe per te shmangur sjelljet antisociale ne Majora e Ibiza. Ky propozim eshte ne fazen e tij perfundimtare dhe pasi te miratohet, ai do te zbatohet ne menyre te perpikte ne te gjitha rezortet, baret […]

Gjobiten hotelet ne Majorca, shtreter ekstra ne dhoma dyshe Hotelet ne Majorke me tre dhe kater yje po akuzohen se po vendosin shtreter ekstra ne dhoma dyshe.Sipas qeverise spanjolle dhe organizatave te turizmit, nje gje e tille ka çuar ne nje mbigopje te numrit te pushesve ne keto hotele, duke rritur punen per stafin e [...]

Current track

Title

Artist

Background