kuriozitete

  Ne Milano u hap restoranti i pare ku njerezit do te paguajne ne baze te numrit te ndjekesve ne Instagram. Restoranti u inagurua diten e sotme dhe do te ofroje kryesisht sushi si pjese e zinxhirit te famshem “This is Not” ne Itali. Dy vellezerit italiane, Matteo dhe Tommaso Pittarello, ne restorantin e ri […]

  Inagurohet sot fluturimi me i gjate ne bote, nje maratone prej gati 19 oresh midis Singaporit dhe Nju Jorkut qe do te kryhet nga Singapore Airlienes. Dy pilote dhe dy ndihmes pilote do te jene ne gadishmeri per drejtimin e Airbus A350  i cili do te pershkojne 16 700 kilometra qe ndajne qytet-shtetin e […]

  Llogari te hakuara te personave te ndryshem ne Facebook,  perfshi emrin e perdoruesit dhe fjalekalimin po shiten ne tregun e zi online per vetem 3.9 dollare.Lajmi behet i ditur nga tabolidi britanik “Daily Mail”, i cili citon nje raport shokues te kompanise me qender ne Kine, “Money Guru”.Çmimet raportohet se ndryshojne edhe ne baze […]

  Kane kaluar 20 vite qe kur Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet preken publikun fale historise intensive te dashurise ne “Titanic”, nje nga filmat me te arrire ne historine e kinemase. Dhe per te festuar ditelindjen e rendesishme, kryevepra me regjisor James Cameron kthehet ne sallat e kinemase amerikane nga 8-10 tetor. Pas nje suksesi […]

  Zelanda e Re vijon te perforcoje ligjet per turistet e huaj. Se fundmi, aktivistet e te drejtave te privatesise kane denoncuar ligjin me te ri ne Zelande, sipas te cilit punonjesi e kufirit do t’u kerkojne turisteve qe te zhbllokojne çdo pajisje digjitale, duke perfshire edhe celularet. Sipas Aktit te Doganave dhe Akcizave 2018, […]

  Silvio Berlusconi thote se po planifikon te ve rregulla strikte per lojtaret e Monzas, duke perfshire moslejimin e mjekrave dhe tatuazheve.Ish-pronari i Milanit dhe tre here kryeministri i Italise bleu ekipin e Serise C per tre milione euro.82-vjeçari thote se deshiron ta udheheqe klubin drejt Serise A per here te pare ne histori, duke […]

  Çdo vit SplashData krijon një listë të fjalëkalimeve më të përdorura që janë vjedhur dhe bërë publike. Edhe per kete vit  shumica e këtyre fjalëkalimeve u përdorën në Amerikën e Veriut dhe në Europën Perëndimore. Më të njohurat, jane ende “123456” dhe “password”, të cilat mbeten të pandryshuara nga tabelat e vitit të kaluar. Regjistrimet […]

  Air Canada behet nder linjat e para ajrore qe lejon pilotet te rrisin mjekren deri ne nje gjatesi te caktuar. Ne shume kompani ajrore pilotet nuk lejohen te rrisin mjekren dhe kjo per arsye sigurie sepse ne rast te ndonje emergjence ne fluturim, mjekra sipas eksperteve mund te perbeje pengese si psh ne rastin […]

  Ne qytetin Naron te Spanjes qytetaret kane filluar te mendojne me shume per jeten e shendetshme. Ata kane marre fame se fundmi sepse pothuajse te gjithe i jane rikthyer sportit duke anashkaluar nga menuja ditore proshutat, llojet e pafundme te salsiçeve dhe kallamareve te skuqur, pasi qyteti spanjoll ka premtuar te humbe 100 000 […]

  Nje laborator i dyte hapesinor kinez pritet te hyje ne atmosferen e Tokes ne korrik te vitit 2019, per t’u shkaterruar ne menyre te kontrolluar.Lajmi vjen 6 muaj pasi laboratori i pare hapesinor i Kines, “Tiangong 1” pushtoi lajmet nderkombetare kur doli nga orbita dhe ra ne menyre te pakontrolluar. Ai ra ne jug […]


Current track

Title

Artist

Background