event

  Sheshi “Nene Tereza” do te kthehet sot dhe neser ne nje kryeqender te promovimeve te produkteve shqiptare ne panairin me te madh te bujqesise ne vend: “Shqiperia punon token”. Edicioni i dyte i ketij panairi vjen ne nje kohe ku jane marre politika te ndryshme per favorizimin dhe promovimin e agroturizmit ne vend. Ky […]

  Ka nisur ne Rimini te Italise nje prej eventeve me te rendesishme turistike te rajonit te mesdheut sa i perket sektorit B2B , TTG Incontri. Me pjesmarrjen e qindra kompanive dhe bizneseve turistike nga e gjithe bota, perfshire dhe Shqiperia, eventi ka si synim kryesor prezantimin e produktit me te mire turistik italian ne […]

  Kete fundjave nje event interesant do te mbahet ne kalane e Krujes e me sakte tek qendra e pritjes se vizitoreve “Kruja Hospitality”. Ne nje lidhje te drejtperdrejte telefonike ne Radio Travel me Alborent Ramen nga kjo qender mesuam se sot ne mbremje do te kete nje koncert rock me pjesmarrje artiste te njohur […]

  Ne Mynih eshte koha per te lene pas kraheve problemet e per te shijuar birren. Parakalimi i nje karroce me kale, karuzelet e  bandat muzikore i dhane nisme edicionit te 185 te festivalit te famshem “Oktoberfest”. Kryebashkiaku i Mynihut i vendosi rubinetin fuçise se pare te birres duke e shpallur zyrtarisht te hapur festivalin […]

  Lëvizja gastronomike “Rrno për me gatue”  do te jetë tek Pazari i Ri në Tiranë, më 18 Shtator dhe do të “pushtohet” nga 12 kuzhinierë shqiptarë nga Italia, Greqia, Belgjika, Mbretëria e Bashkuar, SHBA, Suedia dhe Danimarka, dhe nga shumë personazhe e personalitete vendase dhe media të huaja të sferës së kulinarisë të cilët […]


Current track

Title

Artist

Background