Dubai

  Shtrengohen gjithnje e me shume lidhjet mes markes Roberto Cavalli dhe Dubait ne fushen e hotelerise. Pas partneritetit per Damac Properties duket se Cavalli e ka marre seriozisht zgjerimin ne Emiratet e Bashkuara Arabe pasi do te inaguroje atje nje zinxhir hotelesh teresisht autentike qe do te quhen Aykon Hotels. 5 hotelet Aykon ne […]

  Siç dihet Dubai eshte qyteti i milionereve dhe miliardereve dhe gjithcka qe prezantohet nga ky vend patjeter qe terheq vemendje.  Se fundmi nje pale kepuce prej ari mendafshi dhe diamantesh jane prezantuar ne hollin e  hotelit luksoz Burj Al Arab. Kepucet kushtojne 17 milione dollare dhe jane dizajnuar e punuar ne Itali. Ato perbehen […]

  Emiratet e Bashkuara Arabe vijojne me shifra teper pozitive ne turizem. I pari qe beri hapin gjigand drejt infrastruktures futuriste me ndertesa dhe atraksione pa fund qe Dubai, i cili mbetet destinacioni me i preferuar ndjekur nga Abu Dhabi, Omani dhe Katari. Duket se tashme vec ofertes leisure nje pike e forte ku po […]

  Dubai planifikon te ndertoje se shpejti qendren tregtare me te madhe te saj, Dubai Square. Projekti me vlere dy miliarde dollare amerikane do te realizohet ne afersi te portit te Dubait, do te kete siperfaqe rreth 750.000 metra katror, ​​qe krahasohet me me shume se 100 fusha futbolli. Gjithçka do ta pershkoje nje teknologji […]

Dubai mahnit me kullen me te larte ne bote te energjise diellore. Faza e katert e parkut diellor te Mohammed bin Rashid Al Maktoum ne Dubai do te shfaqe kullen me te larte te energjise diellore ne bote, duke ndihmuar ne sigurimin e energjise se paster per me shume se 270,000 banesa. Kulla prej 260 […]

Dubai e ka nisur kete vit mire te pakten sipas shifrave te aeroportit nderkombetar te vendit. Autoritetet aeroportuale te Dubait theksojne se vetem gjate muajve janar dhe shkurt 2018 numri i pasagjereve qe kane kaluar ne kete aeroport ka arritur ne 10 milione, nje rritje me 9.7% me shume se viti 2017. Autoritetet kane punuar […]


Current track

Title

Artist

Background