albania

National Geographic zgjedh Shqipërisë si finaliste për konkursin e 2018   “National Geographic”, edicioni rus i revistës prestigjioze të udhëtimit  ka shpallur konkursin për çmimin “Traveler” 2018. Ndër finalistet për kategoritë e ndryshme të listuara, renditet edhe Shqipëria, e cila kryeson ndër destinacionet që duhen vizituar në fillim të vitit. Bashkë me Shqipërinë, finalistet në [...]
“Corriere della Sera”: Shqipëria, një aventurë Shqiperia edhe kete here merr vemendjen e nje prej te perditshemve me prestigjoze italiane si “Corriere della Sera”. Kete here ka shkruar gazetarja e rubrikes “Dove” Francesca Masotti, e cila e konsideron Shqiperine te gjithen nje aventure. Ujëra të kaltër, rërë e imët dhe plazhe shkëmbore. Vend mesdhetar, kështjellat [...]

Current track

Title

Artist

Background