Aeroporte

Kompania Adria Airways ka lajmeruar se fundmi disa linja te reja qe lidhin Tiranen me kryeqendrat europiane si Hamburg, Dyseldorf, Gjeneve, Bukuresht, Sofje, Manchester, Kiev, Dubrovnik dhe ishullin Brac ne Dalmaci. Krahas ketyre linjave te reja, Adria njofton edhe disa oferta ne grup per 129 Euro vajtje – ardhje me bagazhe dhe taksa te perfshira […]

Air France tenton te ndale grevat, premton rritje pagash!   Kompania Air France tenton serish te beje marreveshje me punonjesit te cilet vijojne greven e tyre per te disaten dite per ceshtjen e pagave. Sipas zedhenesve te linjes ajrore eshte propozuar nje rritje rroge me 2% ne krahasim me 6% qe ishte kerkese e sindikates, […]

Aeroportet me pamjen me te bukur ne bote!   I rrethuar nga kodra te gjelbra dhe nga ujerat e kristalta te Oqeanit Atlantik, Aeroporti Donegal i Irlandes, eshte cilesuar ai me pamjen me mbreselenese te natyres nga te gjithe aeroportet ne bote.Sipas nje sondazhi te kryer nga PrivateFly, aeroporti Donegal i Irlandes u vleresua i pari […]

Rritet numri i pasagjereve ne TIA por Shqiperia mbetet prapa vendeve te rajonit! Numri i pasagjereve qe udhetojne me linja ajrore ne Shqiperi eshte gjithmone e me i larte, nje fakt qe perforcohet nga shifrat e raportuara ne rritje muaj pas muaji. Ecuria pozitive ka ndjekur edhe ne muajt e pare te ketij viti, ku […]

Periudhe e suksesshme per aeroportet kroate!   Aeroportet kroate po kalojne nje periudhe te suksesshme teksa kane pasur nje rekord pasagjeresh qe kane kaluar ndermjet tyre kete vit. Behet fjale per me shume se 3 milione pasagjere qe kane levizur neperjet aeroporteve kroate per kete pjese te vitit. Tregjet me fitimprurese per keto aeroporte kane […]

  Aeroporti Nderkombetar i Hartsfield–Jackson ne Atlanta eshte me i ngarkuari ne bote. Vitin e kaluar ne kete aeroport u regjistruan plot 104 milione pasagjere , ndersa edhe tre muajt e pare te ketij viti shenojne rritje te ndjeshme te tyre. Keshilli nderkombetar i aeroporteve publikoi listen e te gjithe aeroporteve me te ngarkuar ne […]

Aeroportet me te mire dhe me te keqinje te botes! Agjencia e udhetimeve “eDreams” ka publikuar listen e aeroporteve me te mire dhe me te keqinje ne bote ne baze te opinionit te 50 mije udhetareve. Ne majen e podiumit renditet nje aeroport aziatik, “Changi” i Singaporit. Ai ndiqet me pas nga aeroporti i Zyrihut, […]

Rregulla te reja per sigurine, Zvicra do te hetoje pasagjeret ne aeroporte Ne perpjekje per te luftuar krimin dhe terrorizimin Zyra Federale e Policise ne Zvicer do te krijoje nje njesi te re, e cila do te kalojne ne “site” te gjitha informacionet e pasagjereve ajror drejt ketij vendi. Keshtu Zvicra do te krijoje njesine […]

“Air France” serish ne greve, anullohet ¼ e fluturimeve   Personeli i kompanise ajrore “Air France” ka hyre serish ne greve  per paga me te mira. Kjo eshte greva e treta ne me shume se nje muaj, gje qe ka shkaktuar anulimin e nje te katertes se fluturimeve. Ne Nice, gjysma e fluturimeve te “Air […]

Shqiperia tashme pjese e NewPENS! Shqiperia eshte bere pjese e NewPENS, Sherbimit te Rrjetit te Ri Pan-Europian, nje platforme qe vjen nen kujdesin e rregullatorit te njohur si Eurocontol. Pergjegjesia ne Shqiperi e kesaj iniciative dhe detyrimeve qe lindin praj saj i takon Albcontol. New PENS do te mundesoje mbeshtetje te qendrueshme per aviacionin europian, […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background