Spanja zgjat sërish kufizimet për britanikët, frikë nga mutacioni i Covid-19!

Written by on 13/01/2021

Spanja do të zgjasë edhe me dy javë kufizimet për pasagjerët që mbërrijnë me avion apo anije nga Mbretëria e Bashkuar. Vendimi është marrë si rrjedhojë e pasigurive të vazhdueshme në lidhje me mutacionin e Covid-19, rastet e të cilit po përhapen me shpejtësi.  “Aktualisht, lejohen vetëm hyrjet e britanikëve, të cilët banojnë në Spanjë dhe Andorra dhe kjo deri më 2 shkurt”, tha qeveria në një deklaratë.


Current track

Title

Artist

Background