Situata boshtatis autostradat, bien ndjeshëm orët e pritjes në “trafik”!

Written by on 26/03/2020

Masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit kanë pothuajse boshatisur sistemin e autostradave në Gjermani, sipas Shoqatës Gjermane të Automobilave (ADAC), pasi shumica e qytetarëve po qëndrojnë në shtëpi.Një zëdhënës i kësaj shoqate tha se vëllimi i trafikut në sistemin e autostradave të vendit ra ndjeshëm pas kufizimeve fillestare.Ekspertët regjistruan një ulje të ndjeshme javën e kaluar edhe përpara se të vendoseshin kufizimet zyrtare.Dy javë më parë, në rrethana kryesisht normale, u regjistruan 9 400 bllokime trafiku me një gjatësi totale prej 14 500 kilometra dhe një kohë pritjeje prej 4 350 orësh. Një rënie e ndjeshme ka ndodhur gjatë javës.


Current track

Title

Artist

Background