Shqiperia ne syte e Italise, Tirana – kryeqyteti ku nderthuret historia me rilindjen urbane!

Written by on 13/04/2019

Ne nje reportazh kushtuar shqiperise, gazeta italiane IL SOLE 24 Ore e pershkruan Shqiperine si destinacioni qe ka 300 dite me diell ne vit, me bukuri dhe vlera kombetare turistike, e mbi te gjitha me nje popull mikprites dhe bujar. Pershkrimi nis me kryeqytetin e Shqiperise, Tirana duke I cilesuar si qyteti ku nderthuret historia me rilindjen urbane. E sigurisht vemendja shkon edhe tek Riviera shqiptare pa harruar edhe zonat arkeologjike si apolonia e berate qe kohet e fundit jane kthyer ne atraksione te verteta turistike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background