SHBA-Meksikë, kufiri i mbyllur edhe për një muaj tjetër!

Written by on 22/07/2021

Deri më 21 gusht SHBA dhe Meksika do të kenë kufizime përgjatë kufirit të tyre. Qeveria e SHBA-së ka njoftuar së fundmi vendimin për të zgjatur mbylljen e pjesshme të kufirit edhe për një muaj tjetër, për të frenuar përhapjen e COVID-19.

Sidoqoftë kalimi i mallrave, lëvizja e punëtorëve ose studentëve është i lejuar./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background