Sharm el Sheikh

Written by on 13/03/2019

Sharm el Sheikh Ne piken me jugore te gadishullit te Sinait shtrihet Sharm el Sheikh, ose sic njihet ndryshe, guri i cmuar i detit te kuq. Ai eshte vendi turistik nder me perfektet ne bote per te gjithe ato qe pelqejne pushime prane detit dhe diellit, qe nuk largohet gjate 365 diteve te vitit. Plazhe me rëre te bardhe, ujera deti te kristalta, rezorte te mbuluara me palma te valezuara, ku mbizoteron luksi dhe rehatia, eshte parajsa e cdo pushuesi. Deti eshte vertete pasuria me e madhe e Sharmit, nje pamje e mrekullueshme koralore mund te shijohet vetem pak metra larg bregut, ku mund te gjesh bime shumengjyreshe dhe peshq nga me te rrallet.

Mes te tjerash atje gjendet edhe Shark Observatory, ndermjet te cilit mund te notoni sebashku me peshkaqenet, dhe pse jo, ti pershendesni ata. Resortet luksoze te Sharm el Sheikh rrethohen nga ujerat e ngrohta e te kristalta te detit te kuq, por Sharmi eshte vendi perfekt edhe per ata qe preferojne pushime te miksuara. Atje mund te gjeni kulture dhe natyre orientale, me pamje dramatike qe ju dhuron mundesi per foto nga me te vecantat, e gjithashtu sherbim modern nga strukturat me bashkekohore ne resortet me 5 yje qe ofrohen ekskluzivisht per turistet shqiptare nga operatori VAS TOUR.

Pervec argetimit ne resortet luksoze, Sharm el sheikh ju ofron mundesine per jete nate te pasur me pub/e, bare e diskoteka, qe shtrihen ne kilometra te tere ne zonat e Naama Bay dhe Soho Squere. E nderkohe qe pushoni ne Sharm dhe deshironi te vizitoni bukurite e tjera te egjiptit, mund te merrni avionin per te bere ekskursione ne vendet me te famshme te Europes, si piramidat e Gizes apo qytetin e lashte te Luksovit. Ofertat ekskluzive per pushime me charter ne Sharm el Sheikh, ju mund ti gjeni ne vas.al ose cdo agjensi VAS MEMBER.

 

Image result for sharm el sheikh

Image result for sharm el sheikh

Image result for sharm el sheikh


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background