Sa vlejne kete faze skuadrat e Champions League?

Written by on 12/02/2019

Sa vlejne kete faze skuadrat e Champions League?
Vlera e skuadrave qe do te zbresin ne fushe, per fazen e nje te tetave te Champions
League qe do te nise neser, eshte me shume se 11 miliarde euro. Sipas Transfermarkt,
vlera e 16 skuadrave te kualifikuara ne fazen me eliminim direkt eshte 11 miliarde
euro. Skuadra me vleren me te larte ne bote, mbetet Barcelona duke lene pas
kampionet e Anglise, Manchester City dhe kampionet ne fuqi te Europes, Realin e
Madridit. Renditja vijon me Liverpool dhe Paris Saint-Germain, pavaresisht se keto
dy klube kane lojtaret me vleren me te larte, Kylian Mbappé e Neymar. Sfida me pak
e balancuar ne fazen e 1/8-ve eshte ajo mes Manchester City dhe Schalke 04, ku
anglezet vlejne 883 milione me shume se gjermanet. Duke i marre sebashku, perballja
mes Juventus dhe Atletico Madrid ka vleren me te larte, ndjekur nga Manchester
United – Paris SG dhe Liverpool – Bayern München.


Current track

Title

Artist

Background