Roma merr masat drastike për pasagjerët kinezë!

Written by on 24/01/2020

Pasagjerët të cilët kanë zbritur në orën 5 të mëngjesit të djeshëm në  Romë nga qyteti kinez Wuhan, janë kontrolluar për shenja të kontravirusit të ri.Siç kanë  bërë me dije mediat italiane, kontroli i 202 pasagjerëve dhe ekuipazhit ishte i pari i këtij lloji pasi autoritetet shëndetësore italiane kanë urdhëruar masa të posaçme kontrolli për të parandaluar transmetimin e virusit të ri. Fatmirësisht nuk ka patur asnjë rast të dyshuar të mundshëm. Masat në aeroport kanë qenë të rrepta, duke aktivizuar nga një korridor shëndetësor me kontrolle për temperaturën e secilit udhëtar.


Current track

Title

Artist

Background