Rekord në kohë të vështira, miliona vende të reja pune në një muaj!

Written by on 03/07/2020

Ekonomia amerikane ka krijuar vende të reja pune me ritëm rekord në muajin qershor , ndërsa firmat kanë marrë më shumë staf për shkak të pandemisë. Numri i pagave është rritur në 4.8 milion, shifra më e lartë që kur Departamenti i Punës filloi të mbante rregjistra në vitin 1939. Kompanitë në shtete si Kalifornia , Teksasi dhe Florida, pritet të vonojnë rihapjen për shkak të përhapjeve të reja. Sipas ekspertëve e gjithë situata do të stabilizohet në bazë të ecurisë së pandemisë.


Current track

Title

Artist

Background