Qytetet që duhet të merrni në konsideratë për të filluar një jetë të re vitin e ardhshëm

Written by on 23/11/2021

Një sondazh i ri nga kompania RAJA rendit qytetet që duhet të merrni në konsideratë për të filluar një jetë të re vitin e ardhshëm. Në këtë sondazh Athina zë vendin e parë. Shkalla e lartë e punësimit dhe qeraja e përballueshme janë dy nga faktorët kryesor që i dhanë kryeqytetit grek këtë renditje.

Në vend të dytë listohet Austin në Teksas, Barcelona, Berlini dhe Cape Town. Roma, Parisi dhe Dublini vijojnë të mbeten destinacione të preferuara për pushime, por jo për të jetuar për shkak të kostove të larta të jetesës./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background