Qeshni dhe ulerisni pa arsye….ne Yoga Fest 2018

Travel Club Yoga Fest

Travel Club - LIve me Armandin dhe Malvinen nga YogaFest 2018

Publiée par Radio Travel sur Mardi 19 juin 2018

Kur je vetem nuk uleret dot se ke merak qe po te quajne te luajtur mendsh por ne grup çdo gje eshte e mundur. Te gjithe kemi nevoje te çlirojme ngarkesat e krijuara gjate jetes dhe Yoga kujdeset edhe per kete aspekt te njeriut, keshtu u shprehen oragnizatoret e ketij eventi simpatik, Armand Shkembi dhe instruktorja e yogas, Mavina Bacaj, te ftuar sot ne emisionin Travel Club!

Yoga Fest 2018 vjen ne edicinonin e tij te dyte pas nje suksesi te te jashtezakonshem vitin e kaluar! Kete vit do te zhvillohet ne  datat 22-23 Qershor dhe sipas organizatoreve te gjithe do te kene mundesi te perjetojne nga afer magjine qe do te sjelle instruktori i famshem indian Yogi Shivakhanda.  Yogi percjell ne menyre ideale thelbin e kesaj kulture te lashte qe vazhdon te influencoje njerezimin prej shekujsh. Gjithkush qe udheton ne Indi vjen prej aty i ndryshuar, shprehet Armandi qe ka vizituar kete vend e ka mbetur i impresionuar prej tij.

Organizatori Armand Shkembi dhe Malvina Bacaj kishin nje keshille per te gjithe degjuesit e Radio Travel : “Mos e humbisni kete rast te jashtezakonshem per te perjetuar pak nga India e madhe ne eventin Yoga Fest 2018. Per dy pasdite me radhe fusha tek kodrat e liqenit do jete nje Indi e vogel ku ti do te marresh esencen e ketij vendi çudirash”.

P.S: Te henen ne oren 11:00 ne Travel Club do te kemi mundesine te marrim live ne studio disa instruksione nga i famshmi Yogi  Shivakhanda! Na ndiqni !
We Guide You Travel!

Current track

Title

Artist

Background