Matilda Naço: “Nuk mund te behemi si bregdeti i Antalias”!

Travel Club Live

Travel Club Is Live me Matilda Naco nga Shoqata Shqiptare e Turizmitilustrated song by Jon Tarifa Chasing Dreams (min15 of the video)

Publiée par Radio Travel sur Jeudi 17 mai 2018
  1. Matilda Naço: “Nuk mund te behemi si bregdeti i Antalias”!

 

E ftuar ne Travel Club Matilda Naço, Drejtoresha Ekzekutive e ATA-s diskutoi  ne studio disa prej problematikave te ketij sezoni veror duke u fokusuar vecanerisht tek strukturat hoteliere. Sipas saj sherbimi all inclusive edhe pse eshte praktikuar vitet e fundit ne vendin tone per turistet e huaj ne pak hotele serish do shume pune per t’u klasifikuar si nje sherbim i mirefillte. “Qe te ofrosh nje strukture sherbimi all inclusive , duhet qe te kesh mjaft hapsire, personel dhe detaje sherbimi ne menyre qe ai te ofrohet ne shume zona. Duhet akoma pune e shume kohe qe te kemi resorte apo fshatra turistike ne vendin tone qe te perballojne kerkesen per pushime all inclusive, nuk mund te behemi ende si bregdeti i Antalias!” – tha Naço.

 

  1. Matilda Naço: Dhimbja me e madhe e hoteleve, personeli!

 

Drejtoresha Ekzekutive e Shoqates Shqiptare te Turizmit, Znj.Matilda Naco, ishte sot e ftuar ne emisionin Travel Club ne Radio Travel per te folur per pritshmerite e sezonit turistik 2018. Ajo u shpreh se parashikimet jane positive por me shifra, rreth dyfishimit apo jo te numrit te turisteve do te mund te flasim vetem pas mbylljes se sezonit turistik.

Sa i perket problematikave, duket se tregu vazhdon te vuaje per sherbimin ! “Mungesa e nje personeli te specializuar mbetet nje prej dhimbjeve me te medha te strukturave hoteliere ne vend. Ekzistojne vetem 4 shkolla turizmi ne vendin tone por jane absolutisht te pamjaftueshme:– u shpreh Naço!

Current track

Title

Artist

Background