International Festival BRASS Tirana

"Weekend Lovers" - BRASS Festival

NE "Weekend Lovers" tani jemi live me Z. Ilir Kodhima, drejtor artistik i International Albanian Brass FestivalAvicii Live me Korno ne Studion e Radio Travel (-2")!!Andrea Canaj Jonida Çunga Tomislav Špoljar Ervis Kobuzi Ermal Sela @Majlinda Cashku @Klisen Xhafaj

Publiée par Radio Travel sur Samedi 21 avril 2018

Per te tretin vit me rradhe, instrumentiste te njohur nga vende te ndryshme te botes vijne ne Tirane dhe japin leksione dhe performanca falas per studentet e Akademise ne sallen Black Box

Kjo nisem ka si qellim te nxise deshiren e te rinjve per te ushtruar dhe dashuruar me instrumentet e tunxhit

Festivali mbahet nga datat 23-28 Prill ne sallen Black Box dhe me daten 28 Prill ne mbremje ora 19’00 do te organizohet nje koncert festiv ne Parkun e Liqenit te Tiranes.

Per te na folur me shume rreth ketij eventi artistik, ne studio me ne ishte Drejtori Artistik i ketij Festivali, Z. Ilir Kodhima

Radio Travel eshte media partner i BRASS Fest per te tretin vit me rradhe

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Current track

Title

Artist

Background