Eni Jani: Femrat punojnë më mirë se meshkujt!

Travel Club live me aktoren Eni Jani

Travel Club live me aktoren Eni Jani

Publiée par Radio Travel sur Mercredi 2 mai 2018

Eni Jani ishte sot ne nje interviste te drejteperdrejte ne Travel Club ku na rrefeu jeten e saj artistike dhe familjare!

Kamera duekt se e ka dashur gjithmone qe kur ka qene e vogel ndaj duket se lidhjen me aktrimin e ka nisur qe kur ishet 3 vjece.

Roli i saj tek “Njerëz dhe Fate”, padyshim mbetet një nga të spikaturit në galerinë e personazheve të saj, portretizimi i një vajze, e cila do të pëlqehej menjëherë nga publiku, duke e identifikuar si një ndër aktoret më të mira të brezit të saj. Ajo e konsideron veten me fat qe ne ate serial ishte krah Robert Ndrenikes, Pavlina Manit dhe emrave te tjere te rendesishem te teatrit e kinematografise shqiptare.

Aktorja tregoi se për të gjetur nje ekuilibër mes karrieres dhe familjes nuk ka asnjë formulë, thjesht ka arritur të ndajë prioritetet e momentit apo të ditës. Sepse kur bëhet fjalë për familjen, karriera del në plan të dytë.
“Profesioni që unë kam nuk ka orar, por kombinoj oraret e punës duke ndërhyrë sa më pak tek ai familjar, se për fat të keq nuk ke alternativë tjetër, dashje pa dashje i hymë në pjesë. Patjetër që kur bëhet fjalë për vajzat e për shëndetin e familjarëve karriera del në plan të dytë”, u shpreh ajo.  
Deshira per te pasur nje tjeter femije nuk mungon u shpreh Eni , por ne nje vend te tille si Shqiperia, e kupton se sa e veshtire behet dita dites per t’ju perkushtuar makasimalisht atyre.  Fakti qe edhe bashkeshorti Genci Fuga ka te njejtin profesion nuk perben asnje problem madje eshte nje ndihme e madhe ne marredhenien e tyre familjare. Punet gjithmone jane te ndara 😉
Tek pjesa e gatimit: “Une bej dreken ndersa Genci ben darken”, u shpreh Eni!

Sa i perket udhetimeve, nje prej destinacioneve te saj te preferuara eshte Moska, ku deshiron te rikthehet sa here i jepet mundesia.

Momentalisht Eni Jani eshte pjese e shfaqjes “Presidentet” qe vihet ne skene kete fundjave(4,5,6 maj) ne TKEKS.
Ajo deshiron gjithmone qe gjerave t’ju shkoje deri ne fund pavaresisht peripecive, madje pohon se: “femrat e bejne punen me mire se meshkujt”!Kamera duekt se e ka dashur gjithmone qe kur ka qene e vogel ndaj duket se lidhjen me aktrimin e ka nisur qe kur ishet 3 vjece.

Roli i saj tek “Njerëz dhe Fate”, padyshim mbetet një nga të spikaturit në galerinë e personazheve të saj, portretizimi i një vajze, e cila do të pëlqehej menjëherë nga publiku, duke e identifikuar si një ndër aktoret më të mira të brezit të saj. Ajo e konsideron veten me fat qe ne ate serial ishte krah Robert Ndrenikes, Pavlina Manit dhe emrave te tjere te rendesishem te teatrit e kinematografise shqiptare.

Aktorja tregoi se për të gjetur nje ekuilibër mes karrieres dhe familjes nuk ka asnjë formulë, thjesht ka arritur të ndajë prioritetet e momentit apo të ditës. Sepse kur bëhet fjalë për familjen, karriera del në plan të dytë.
“Profesioni që unë kam nuk ka orar, por kombinoj oraret e punës duke ndërhyrë sa më pak tek ai familjar, se për fat të keq nuk ke alternativë tjetër, dashje pa dashje i hymë në pjesë. Patjetër që kur bëhet fjalë për vajzat e për shëndetin e familjarëve karriera del në plan të dytë”, u shpreh ajo.  
Deshira per te pasur nje tjeter femije nuk mungon u shpreh Eni , por ne nje vend te tille si Shqiperia, e kupton se sa e veshtire behet dita dites per t’ju perkushtuar makasimalisht atyre.  Fakti qe edhe bashkeshorti Genci Fuga ka te njejtin profesion nuk perben asnje problem madje eshte nje ndihme e madhe ne marredhenien e tyre familjare. Punet gjithmone jane te ndara 😉
Tek pjesa e gatimit: “Une bej dreken ndersa Genci ben darken”, u shpreh Eni!

Sa i perket udhetimeve, nje prej destinacioneve te saj te preferuara eshte Moska, ku deshiron te rikthehet sa here i jepet mundesia.

Momentalisht Eni Jani eshte pjese e shfaqjes “Presidentet” qe vihet ne skene kete fundjave(4,5,6 maj) ne TKEKS.
Ajo deshiron gjithmone qe gjerave t’ju shkoje deri ne fund pavaresisht peripecive, madje pohon se: “femrat e bejne punen me mire se meshkujt”!

Current track

Title

Artist

Background