Blogerja e fitnesit: Vajzat shqiptare te fiksuara pas te pasmeve…

Travel Club Live

Travel Club is live me @Çenkuela Hasa ngaFit StationGianluca Di Bonito On Air "Cambio Stile" (11'30" of the video)Vittek Records

Publiée par Radio Travel sur Jeudi 10 mai 2018

Blogerja e fitnesit: Vajzat shqiptare te fiksuara pas te pasmeve…

Ne Diten Nderkombetare te Promovimit te Aktivitetit Fizik  ne Travel Club ishte e ftuar Cenkuela Hasa , vajza e promovimit te fitnessit dhe jeteses se shendetshme ne blogun e saj ne Instagram  Fitstation.al.  Nder te tjera Cenkuela na tha se per te pasur nje trup te mire dhe nje fizik te pelqyeshem nuk duhet te fokusohemi vetem tek nje pjese e trupit ne ushtrimet qe bejme . “Shoh qe ne palester vajzat jane me te fokusuara tek ushtrimet e pjeses se fundshpines ndersa djemte tek pjesa e siperme e trupit, kryesisht krahet”. – tha ajo. Ushtrimet e pergjithshme dhe ushqimi i shendetshem jane nje kombinim ideal qe mund te ndiqet.

Cenkuela e Fitstation: 40 minuta ecje ne dite mjaftojne per te nje jete aktive!

Ne Diten Nderkombetare te Promovimit te Aktivitetit Fizik  ne Travel Club ishte e ftuar Cenkuela Hasa , vajza e promovimit te fitnesit dhe jeteses se shendetshme ne blogun e saj ne Instagram. Cenkuela tha se per te gjithe ata qe nuk kane mundesi te merren gjate me aktivitet fizik dhe te frekuentojne rregullisht palestren , 40 minuta ecje ne dite mjaftojne per nje jete aktive. Blogerja tha se dita duhet te nise patjeter me konsumin e mengjesit e te vijoje me te gjitha vaktet por me ushqime te shendetshme qe na jep vlerat e nevojshme. “Jam kunder dietave te forta por pro regjimit te duhur duke mos e tepruar me ushqimet qe na japin shume kalori”- tha ajo. Gjithashtu Cenkuela tha se eshte pro suplementeve ushqimore me baze proteinen per ata qe ushtrohen fort  dhe kunder steroideve.  Pasioni per fitnesin lindi si nje nevoje per te humbur kilogram per blogeren e qeshur nderkohe qe tashme frymezon edhe shume ndjekes se saj per te pasur nje jete te shendetshme, te duan trupin e tyre dhe te kene nje trup ne forme edhe pas lindjes.

Vajza e Fitstation: Tani eshte vone per te kthyer trupin ne forme gjate plazhit!

Ne Diten Nderkombetare te Promovimit te Aktivitetit Fizik  ne Travel Club ishte e ftuar Cenkuela Hasa , vajza e promovimit te fitnesit dhe jeteses se shendetshme ne blogun e saj ne Instagram. Cenkuela tha nder te tjera se ka shume nga ata qe nisen per te humbur kilogram apo per te shtuar mase muskulare pak para se te nise sezoni i plazhit. Por kjo nuk eshte menyra e duhur per ta arritur kete gje. Ushtrimet duhet te fillojne te pakten gjate dimrit per te arritur rezultat te kenaqshem gjate veres. “Nese nis te ushtrohesh nje muaj para plazhit pervecse mund te humbases disa kilogram, nuk mund te pretendosh trup te tonifikuar per pjesen tjeter te veres” – tha ajo. Menyra me e shendetshme per te humbur peshe eshte duke ndjekur nje regjim te rregullt me aktivitet fizik dhe menu te shendetshme, kombinim i cili nese nis nuk duhet lene ne mes. Nderkohe humbja e 2 kg ne jave eshte mese e shendetshme sipas blogeres!

 

 

 

 

Current track

Title

Artist

Background