Ballo Vjeneze ne Travel Club

Ballo Vjeneze ne Travel Club n'Radio Travel

"Ballo Vjeneze ne Tirane"Österreichische Botschaft Tirana/Ambasada Austriake Tiranë dhe Dhoma Austriake e Tregtise organizojne me 21 Prill, mbremjen e bamiresise "Ballo Vjeneze"I ftuar ne studio Rica Erand nag Dhoma e Tregtise Austriake ne Shqiperi

Publiée par Radio Travel sur Mardi 17 avril 2018

Per here te pare ne Shqiperi organizohet nje ballo e vertete vjeneze!

Sot ne Travel Club me ne ishte Z. Erand Rica, pjese e grupit organizator nga Dhoma Austriake e Tregtise ne Tirane per te na dhene me shume detaje rreth ketij eventi.

Me daten 21 Prill ne Pallatin e Koncerteve organizohet “Ballo Vjeneze” me qellim argetim dhe bamiresi per grate e semura me kancerin e gjirit

Ide e sopranos shqiptare Ermonela Jaho e mbeshtetur nga Ambasada Austriake dhe Dhoma e Tregtise Austriake ne Shqiperi

Ballo do te hapet ne oren 19’30 me tapetin e kuq ku ne ceremonine e hapjes do te marrin pjese Konsulli Austriak dhe Kryetari i Bashkise se Tiranes.

Mbremja do te hapet me performancat e baletit te dyshes Enada dhe Gerti e me pas me sopranosn Vikena Kamenica

Gjate mbremjes qe do te zgjase deri ne oren 3 te mengjesit do te kete edhe lojra kercimi si Kuadrina e Mesnates dhe Tombola e cila do te kurorezoje fituesin me nje udhetim ne Austri

Biletat do te jene;

30 Euro per studentet

60 Euro kategoria e dyte

100 Euro VIP

Per me shume vizitoni www.ballovjeneze.com dhe kontaktoni ne info@ballovjeneze.com

 


Current track

Title

Artist

Background