Publikohen të dhënat zyrtare ,ja cilat janë destinacionet e preferuara të shqiptarëve!

Written by on 09/11/2019

Autoriteti i Aviacionit Civil ka publikuar të dhënat zyrtare për muajin shtator dhe shifrat tregojnë një numër prej 340 mijë pasagjerësh të cilët kanë udhëtuar nga aeroporti “Nënë Tereza”.Nga këto pasagjerë rreth 50 mijë kanë preferuar fluturimet Charter. Ajo që vihet re lehtësisht është rritja e shifrave krahasuar me një vit më parë, me rreth 14%. Kompanitë që fluturojnë drejt destinacioneve italiane janë atë që mbizotërojnë në transportin ajror për muajin shtator të këtin viti.


Current track

Title

Artist

Background