Prestigjozja amerikane, shkruan për Shqipërinë!

Written by on 13/07/2019

Projekti amerikano-shqiptar i arkeologjisë nënujore ka zbuluar amorfa të vjetra 2500 vjeçare që dëshmojnë për mbetjet e një anijeje të lashtë, në brigjet shqiptare, ka shkruar prestigjozja amerikane “New York Times”. Sipas ekspertëve, amorfat janë gjetur në afërsi të gadishullit të Karaburunit. Kërkimet në Shqipëri kanë zbuluar deri tani rreth 28 zona me anije të mbytura, grumbuj amorfash dhe gjetje të tjera, nga Saranda deri në Durrës.


Current track

Title

Artist

Background