Kacey Musgraves- High Horse

Kacey Musgraves

Kacey Musgraves- High Horse

29 vjecarja amerikane e country-music Kacey Musgraves sapo ka publikuar albumin e 4 ne studio “Golden Hour” me te cilin nuk ka zgenjyar askend. Madje shuem kritike te muzikes e konsiderojne ate si njke album ‘te ngrohtë dhe te kompletuar, i cili qendron mes ndjenjave të zemërimit dhe shërimit! Këngët janë kaq të mprehta, të shoqeruara nga meloditë e gjata dhe shpirti krijues i Musgraves’. Kenga e pare e albumit eshet High Horse dhe duke pare suksesin e saj artistja eshet shprehur se sa e lumtur është qe muzika country po e gjen vendin e saj në fushën e muzikës pop.Current track

Title

Artist

Background