Enrique Iglesia & December Buenos – “Nos Fuimos Lejos”

Enrique Iglesia& December Buenos

Enrique Iglesia& December Buenos – “Nos Fuimos Lejos”

Pas Bailando-s se famshme  vjen bashkepunimi I radhes mes Enrique Iglesia dhe December Buenos, enn titullin “Nos Fuimos Lejos”

Kënga gjithashtu përmban artistin kuban të reggaeton El Micha, një yll në Kubë, i cili shfaqet në videon e kenges duke kërcyer në qendër të një skene  party në Las Vegas.

Video, eshet bere nga regjisori kuban Pedro Vázquez. Kënga është e para që vjen nga një marrëveshje e lidhur me Sony Music Latin në partneritet me Iglesias dhe parashikon një album të ri nga Bueno që pritet së shpejti.

Kenga eshet publikuar me 6 prill bashek me videon dhe deri tani ka marre me shume se 5 milion klikime  ne youtube.
Current track

Title

Artist

Background