Celet sezoni turistik ne Velipoje!

Weekend Lovers 19/05/2018

Sot Velipoja cel sezonin turistik 2018. Ne nje lidhje te drejtperdrejte telefonike me Radio Travel gazetari Ergys Kavaja theksoi se Velipoja sot eshte mbushur me vizitore e turiste te shumte qe kane zgjedhur te vizitojne plazhin ne celjen e sezonit. Madje disa turiste kane shkuar nga Shkodra me biciklete drejt Velipojes. Gjate gjithe dites do te kete koncerte, lojra ne rere, maskota dhe shume aktivitete te tjera. Sipas Ergysit problem kete sezon ne plazhin e Velipojes mbetet mungesa e rojeve bregdetare nderkohe qe ky sezon e gjen plazhin me nje ambient me te paster sesa viti i kaluar. Sa i perket infrastruktures rrugore po merren masa qe pjesa e pare e rruges nga Shkodra ne Dajc te perfundoi brenda ketij muaji ndersa ne total rruga Shkoder – Velipoje do te perfundoje ne fillim te vitit te ardhshem!Current track

Title

Artist

Background