Pas “fitores” Turqia merr vendimin e rëndësishëm, rikthehet jeta normale!

Written by on 29/05/2020

Të hënën Turqia do të rihapë kafenetë, restorantet, parqet dhe vendet e tjera publike, të mbyllura, që nga marsi për të frenuar përhapjen e koronavirusit.“Do të hiqen kufizimet e hyrjes dhe daljes për 15 provinca dhe qytete, duke përfshirë kryeqytetin Ankara dhe qendrën financiare Stambollin”, deklaroi presidenti Rexhep Tayyip Erdogan.“Palestrat, pishinat, kopshtet dhe muzetë do të mirëpresin përsëri vizitorët”, shtoi Erdogan në një fjalim televiziv drejtuar kombit, pas një takimi të kabinetit.Megjithatë, baret e shishave dhe klubet e natës do të qëndrojnë të mbyllura.


Current track

Title

Artist

Background