Një kandidate speciale për në Shtëpinë e Bardhë

Written by on 19/09/2019

Greta Thunberg, 16 vjeçarja suedeze e njohur në të gjithë botën si aktiviste për çështjen e klimës, ka sfiduar Kongresin Amerikan teksa ka folur para komisionit special për krizën klimatike. Ajo nuk i ka kursyer kritikat ndaj ligjvënësve amerikanë duke iniciuar një apel për nevojën për të dëgjuar shkenctarët për t’u bërë bashkë dhe për të reaguar në shpëtimin e planetit.Fjala e aktivistes suedeze ka qenë në fakt një apel për ligjvënësit ameriklanë për të qenë në krye të krizës klimatike. Para një jave Greta Thunberg mori pjesë në një protestë të të rinjve para Shtëpisë së Bardhë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background