Negociatat në prag të ndërprerjes, ja cila është arsyeja!

Written by on 09/10/2019

Negociatat mes Londrës dhe Brukselit, për Brexit duket se janë në prag të ndërprerjes, pak javë para datës së parashikuar. Brukseli e akuzon kryeministrin britanik, se po luan me të ardhmen e Europës.Qeveria britanike ka afat deri në fund të javës për të patur një kompromis të pranueshëm, sipas europianëve. Në një bisedë telefonike kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar Bors Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të jetë e vështirë për shkak të propozimeve nga ana e Londrës për Irlandën.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background