Ndizet drita e kuqe, ky shtet mund të nisë krizën më të ashpër botërore

Written by on 19/09/2019

Prej kohësh, Argjentina është zhytur në krizë duke shkuar kështu drejt një emergjence humanitare të paprecedent, duke vënë në diskutim ushqyerjen e një pjese të mirë të popullsisë. Lidhur me krizën që ka kapur Argjentinën, Parlamenti dhe Senati kanë miratuar një ligj të jashtëzakonshëm që parashikon një paketë masash për të përballuar urinë deri në vitin 2022. Ndërkohë që rënia e monedhës vendase, pesos, e cila javët e fundit ka rënë me 26% kundrejt dollarit. Nga ana tjetër çmimet e ushqimeve janë rritur duke u bërë të papërballueshe për qytetarët.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background