Ndërkohë që bota po përballet me koronaviruin, një virus misterioz është shfaqur papritur!

Written by on 13/02/2020

Shkencëtarët kanë zbuluar një virus misterioz në një liqen në Brazil që nuk është parë më herët dhe e kanë emëruar në bazë të sirene që joshte ushtarët nën ujë për vdekjen e tyre. Yaravirus, nga sirena Yara i kanë lënë shkencëtarët në mëdyshje sepse nuk ka lidhje me asnjë virus tjetër në botë.  Zbulimi vjen pas shpërthimit të virusit vrasës në të gjithë botën që filloi në Kinë. Yaravirusi u mor nga një krijesë njëqelizore e quajtur amoeba.


Current track

Title

Artist

Background