Moment kritik për Australinë, qielli ngjyroset në portokalli!

Written by on 09/11/2019

Zjarret e kanë vënë Australinë në një moment kritik. Këtë të premte numri i vatrave ka arritur në 90 në të gjithë vendin. Shteti më i kërcënuar mbetet Uellsi i Ri Jugor.Shumë qytetarë janë bllokuar në shtëpitë e tyre dhe ekipet e emergjencës në shumicën e rasteve nuk kanë arritur te të bllokuarit për shkak të forcës së flakëve. Nga zjarret , qielli i Australisë është ngjyrosur në portokalli.


Current track

Title

Artist

Background